Certyfikaty SSL Code Signing

Certyfikat SSL Code Signing pozwala twórcom oprogramowania cyfrowo podpisywać stworzone oprogramowanie przed dystrybucją w sieci Internet. Użytkownik końcowy pobierając cyfrowo podpisany program może być pewny, że kod pochodzi bezpośrednio od producenta i nie został zmodyfikowany od momentu podpisania. Internauci coraz częściej wymagają pewności, że mogą ufać odwiedzanym witrynom jak również pobieranym aplikacjom.
Certyfikaty Code Signing pozwalają deweloperom na dodanie warstwy zaufania, która informuje użytkowników o tym, że oprogramowanie jest sprawdzone i nie zawiera szkodliwego, dopisanego przez osoby trzecie, kodu.

Certyfikat Code Signing zapewnia, że podpisany kod zawiera dane wydawcy oprogramowania oraz gwarancję, że kod nie został zmodyfikowany od czasu opublikowania podpisanego oprogramowania. Pobierający może podjąć decyzję, czy zaufać instalowanemu/pobieranemu oprogramowani. Certyfikaty Code Signing używają unikalnego kryptograficznego hasza, który przypisuje wydawcę do podpisywanego kodu. Ostrzeżenia bezpieczeństwa jakie pojawiają się w przypadku niepodpisanego kodu zostają zastąpione informacjami na temat wydawcy oprogramowania pozwalające na zmniejszenie ryzyka rezygnacji z instalacji/pobrania takiego oprogramowania, zwiększając tym samym liczbę pomyślnych instalacji/pobrań . Cyfrowo podpisany kod to niewątpliwe ważny element w procesie instalacji oprogramowania.

Uwaga: Począwszy od maja 2023 r. nowe wymagania branżowe określone przez forum CA/B wymagają, aby wszystkie klucze certyfikatów podpisywania kodu (Code Signing) były przechowywane na tokenach HSM lub zgodnych tokenach sprzętowych. Certyfikatów zainstalowanych na takich tokenach nie można eksportować, w związku z tym niektóre aplikacje mogą tego nie obsługiwać. Sprawdź nowe zasady generowania certyfikatów do podpisywania kodu.

Certyfikaty SSL Sectigo Code Signing

Wydawca
Nazwa certyfikatu
Walidacja
Czas generowania
Pieczęć
Zabezpiecza
Gwarancja
Cena/rok
 
Sectigo SSL
Sectigo Code Signing SSL
DV/OV
do 1-2 tygodni / do 3 dni**
-
Software
-
1133,96 zł
Szczegóły
Sectigo SSL
Sectigo EV Code Signing SSL
EV
do 1-2 tygodni / do 3 dni**
-
Software
-
1489,21 zł
Szczegóły

Certyfikaty SSL DigiCert Code Signing

Wydawca
Nazwa certyfikatu
Walidacja
Czas generowania
Pieczęć
Zabezpiecza
Gwarancja
Cena/rok
 
DigiCert SSL
DigiCert Code Signing SSL
OV
do 1-2 tygodni / do 3 dni**
-
Software
$500 000
1467,06 zł
Szczegóły
DigiCert SSL
DigiCert EV Code Signing SSL
EV
do 1-2 tygodni / do 3 dni**
-
Software
$500 000
2055,06 zł
Szczegóły

** W związku z nowymi zasadami generowania oraz przechowywania kluczy certyfikatu do podpisywania kodu, konieczne jest zapisanie ich na kompatybilnym tokenie USB lub module HSM. W przypadku braku takiego narzędzia istnieje możliwość zamówienia tokena z zainstalowanym certyfikatem od wystawcy certyfikatu. Stosowną opcję dostawy należy wybrać przy składaniu zamówienia na certyfikat. Nie ma konieczności zamawiania tokena w przypadku posiadania własnego, kompatybilnego narzędzia. W przypadku dostawy czas wystawienia certyfikatu może się wydłużyć z uwagi na konieczność dostarczenia zamówionego tokena z certyfikatem: Sprawdź nowe zasady generowania certyfikatów do podpisywania kodu.

Certyfikaty SSL z walidacją OV (Business/Organization Validation) – to certyfikaty SSL, w których są weryfikowane zarówno domena na której dany certyfikat będzie instalowany jak również dane podmiotu gospodarczego zamawiającego dany certyfikat. Dane weryfikowane to m.in dane rejestracyjne firmy (nazwa firmy, adres, numer telefonu). W momencie zamówienia należy przesłać wszystkie wymagane dokumenty, aby proces weryfikacyjny przebiegł pomyślnie.

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?