Certyfikat SSL – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

SSL

Jeśli chcemy w bezpieczny sposób przesyłać, pobierać dane, bądź też udostępniać je innym użytkownikom sieci, warto odpowiednio zabezpieczyć transmisję danych. Wykupując płatną ochronę w postaci certyfikatu SSL, warto dobrze się zastanowić nad wyborem zarówno właściwego zabezpieczenia, jak też firmy, która taką ochronę może zapewnić. Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się wybrać konkretny certyfikat – o tym dowiesz się z tego wpisu.

Certyfikat SSL – czy cena ma znaczenie?

Certyfikat SSL może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak koszt takiego zakupu nie powinien być priorytetem. Dobór właściwego certyfikatu powinien być uzależniony od tego, jaki rodzaj serwisu się prowadzi, jeśli mamy zamiar zabezpieczyć go cyfrową ochroną. Wybór konkretnego certyfikatu będzie więc zależeć w dużym stopniu od informacji, jakie wiążą się z prowadzoną przez nas działalnością.

Certyfikat SSL – jak wybrać najbardziej bezpieczny?

Kiedy bierzemy pod uwagę certyfikaty SSL wydaje się nam, że gdy już nasze strony zostaną zabezpieczone za pomocą takiej ochrony, nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo w sieci. Jednak w rzeczywistości nawet te certyfikaty, które mają gwarancję, nie zapewnią nam stuprocentowej ochrony. Niemniej nie oznacza to, że nie warto zastanawiać się nad tym, jaki certyfikat będzie najlepszym zabezpieczeniem dla naszej witryny. Zastanawiając się nad bezpieczeństwem cyfrowych zabezpieczeń, najlepiej sprawdzić je w centrum certyfikacji.

Certyfikaty SSL – wybór uzależniony od udzielonych informacji

Jeśli chcemy, by certyfikat SSL był „skrojony na miarę” potrzeb, wiele będzie zależeć od nas samych. Ważne są bowiem również informacje, których udzielimy przy kupowaniu certyfikatu. Dotyczy to zarówno danych na temat naszej działalności, jak i tych technicznych. Powinniśmy m.in. wiedzieć ile serwerów hostuje jedną domenę, czy też jaka jest platforma serwera. Ważną informacją jest również to, na jak długo pragniemy zakupić ochronę.

Certyfikat SSL – czy na pewno dla strony internetowej?

Podając dokładne informacje o charakterze strony, o tym, jakie najczęściej zachodzą na niej akcje, możemy znacznie ułatwić pracę działowi sprzedaży firmy oferującej certyfikaty SSL. Po zebraniu wszystkich danych może się okazać, że najlepsza będzie dla nas ochrona, która zabezpiecza informacje przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Są też certyfikaty, które chronią przed cyberatakiem oprogramowania. Wybór właściwej ochrony nie zawsze jest więc jednoznaczny.

Jakie wsparcie powinna udzielić firma, która oferuje certyfikaty SSL?

Wybierając firmę, która wydaje certyfikaty, warto zwrócić uwagę na jak rodzaj pomocy możemy od niej oczekiwać. Dobra instytucja wysyła powiadomienia o tym, że zbliża się termin, w którym certyfikat traci swoją ważność. Kiedy otrzymamy taką informację, zawczasu uda nam się przedłużyć jego ważność, by nie doszło do przerw, które mogą się negatywnie odbić na wizerunku naszej działalności.

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?