Certyfikaty SSL dla poczty e-mail

Certyfikat SSL ma zastosowanie nie tylko przy zabezpieczaniu stron internetowych. Z jego użyciem można także szyfrować wiadomości poczty e-mail.

Z poczty e-mailowej korzystamy na co dzień – przesyłamy z jej użyciem wiadomości zarówno do naszych bliskich, jak również do osób, z którymi pozostajemy w oficjalnych stosunkach, na przykład do przełożonych, współpracowników, klientów, kontrahentów, sprzedających, urzędników. Aby uwierzytelnić swoją korespondencję, warto zastosować odpowiedni certyfikat SSL przeznaczony dla poczty e-mail. Jakie są jego główne korzyści?

Zalety certyfikatów SSL dla e-maili:
• poczta e-mail chroniona przed cyberprzestępcami – certyfikaty SSL dla poczty e-mail pozwalają na pełne szyfrowanie wiadomości między nadawcą a odbiorcą, dlatego też wiadomość nie może być przechwycona i odszyfrowana przez cyberprzestępców
• uniemożliwienie wprowadzania zmian w wiadomościach – także certyfikat SSL dla poczty e-mail zapobiega zmianom danych w wiadomościach i ich załącznikach bez powiadamiania o tym odbiorcy
• podpis cyfrowy dla wiadomości e-mail – certyfikaty SSL tego rodzaju pozwalają również na uwierzytelnienie się jako nadawca wiadomości i zapewnienie korespondencji większej wiarygodności

Dla firm i użytkowników prywatnych
Certyfikat SSL dla poczty elektronicznej to doskonały wybór nie tylko dla przedsiębiorców – zarówno dla małych firm, jak również dla dużych korporacji zatrudniających wielu pracowników posługujących się swoimi adresami e-mail. Sprawdzi się również u osób prywatnych, którym zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa swojej poczty e-mail oraz na uwierzytelnieniu swojej tożsamości w sieci.

Jaki certyfikat SSL dla poczty wybrać?
Certyfikaty SSL dla poczty e-mail można znaleźć również w naszej ofercie. Wśród nich znajdują się najbardziej popularne rodzaje certyfikatów, a mianowicie:

• certyfikat Certum Individual ID E-mail,
• certyfikat Certum Business ID E-mail,
• certyfikat Comodo CPAC Basic,
• certyfikat Comodo CPAC Pro,
• certyfikat Comodo CPAC Enterprise.

Poniżej skrótowo prezentujemy informacje dotyczące powyższych certyfikatów dla poczty e-mail i podpowiadamy, kiedy warto się na nie zdecydować.

Certyfikat Certum Individual ID E-mail
Jest skierowany do osób prywatnych – stanowi prosty i szybki sposób na zabezpieczenie prywatnej korespondencji. Wyróżnia się szybkim procesem weryfikacji i wygenerowania – to tylko kwadrans. Doskonale nadaje się dla osób, które doceniają prywatność swojej korespondencji. Posiada gwarancję do 6 000 €.

Certyfikat Certum Business ID E-mail
To rozwiązanie przeznaczone dla przedsiębiorców – niezależnie od wielkości prowadzonej firmy. Sprawdza się również w sektorach finansowym, medycznym, ubezpieczeniowym, w administracji. Gwarantuje wysoką poufność komunikacji i pozwala na sygnowanie korespondencji imieniem, nazwiskiem, adresem e-mail i nazwą firmy. Posiada gwarancję do 60 000 €.

Certyfikat Comodo CPAC Basic
Nowej generacji Comodo CPAC Basic (CPAC – Comodo Personal Authentication Certificate – Certyfikaty Uwierzytelniania Osobistego) to certyfikat pozwalający na sygnowanie i szyfrowanie wiadomości e-mail, a także dokumentacji elektronicznej. To sprawdzony wybór dla małych firm. W certyfikacie znajdują się informacje o adresie e-mailowym.

Certyfikat Comodo CPAC Pro
Certyfikat skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw zabezpieczający e-maile i dokumenty. W certyfikacie znajdują się informacje o adresie e-mailowym, imieniu oraz nazwisku.

Certyfikat Comodo CPAC Enterprise
Tak jak powyższe, pozwala na uwierzytelnianie e-maili oraz dokumentów. Rekomendowany dla średnich i dużych firm. W certyfikacie znajdują się informacje o adresie e-mailowym, imieniu oraz nazwisku, a także nazwa firmy i adres firmy.

Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL do zabezpieczania i szyfrowania poczty elektronicznej oraz do cyfrowego podpisywania dokumentów

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?