Certyfikaty SSL i ich zastosowanie

Certyfikaty SSL

Certyfikaty SSL to rodzaj zabezpieczenia, który w dobie cyberataków staje się wręcz koniecznością. Wciąż jednak są strony i , które funkcjonują w sieci bez zabezpieczenia SSL i takie, gdzie tego typu ochrona jest w zasadzie standardem. Jakie są to strony – o tym dowiesz się z tego wpisu i prawdopodobnie po jego przeczytaniu nie będziesz mieć już żadnych wątpliwości co do tego, czy twoja strona w internecie powinna mieć certyfikat SSL, czy też nie.

Certyfikat SSL nie tylko dla firm
Wydawać by się mogło, że instytucje, które mają strony firmowe to w zasadzie jedyna nisza, dla której posiadanie certyfikatu SSL ma znaczenie. W praktyce jest nieco inaczej. Nie tylko witryna, za pośrednictwem której dokonuje się płatności powinna mieć odpowiednie zabezpieczenie. Do tych stron o podwyższonym ryzyku ataku hakerskiego należą również wszystkie witryny, które umożliwiają pobieranie i przetwarzanie danych osobowych. Poza tym osoby, które zamieszczają treści w sieci wymagające uwiarygodnienia także powinny zamówić dla swojej strony odpowiedni certyfikat.
Bez względu na to, czy prowadzi się działalność gospodarczą, czy też nie, jeśli pozostajemy aktywnymi użytkownikami internetu, wtedy także warto chronić witrynę certyfikatem. Prowadząc firmę, która umożliwia sprzedaż swoich usług lub produktów online, bądź też funkcjonującą między innymi w oparciu o stronę internetową, gdzie dochodzi do wymiany poufnych informacji między partnerami i współpracownikami – w takich przypadkach posiadanie certyfikatu SSL również nie podlega dyskusji.

Certyfikaty SSL – które firmy powinny je mieć?
Kiedy wchodzimy na stronę banku, czy innej instytucji finansowej, możemy zauważyć zieloną kłódkę, która informuje, że taka witryna jest zabezpieczona certyfikatem SSL. Niewątpliwie to właśnie ta grupa posiadaczy stron internetowych w pierwszej kolejności kojarzy się z zabezpieczeniem przed cyberatakami. Coraz częściej banki ostrzegają nas przed różnego rodzaju oszustwami w postaci wysyłanych fałszywych maili, czy aplikacji przypominających do złudzenia te, które proponują instytucje finansowe. Certyfikat SSL będzie wskazany również dla stron o charakterze biznesowym i dla witryn należących do przedsiębiorstw.
Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów także dla firm, które umożliwiają zamawianie swoich produktów w sklepach internetowych. Certyfikaty SSL nie tylko chronią przed atakami hakerów, ale również sprawiają, że dana witryna, za pośrednictwem której można dokonać zakupu online, cieszy się większym zaufaniem wśród odbiorców.
Kolejnym typem stron, które powinny mieć certyfikat SSL, są te witryny, gdzie organizuje się przeróżne aukcje internetowe. Na takich serwisach użytkownicy chcą zachować swoją prywatność, a także mieć pewność, że jeśli wygrają aukcję, to transakcja finansowa nie będzie w żaden sposób zagrożona, a dane osobowe nie zostaną przechwycone.
Certyfikaty SSL są również wskazane dla wszelkich stron internetowych, które należą do administracji publicznej. Mogą to być różnego rodzaju witryny, które udostępniają dostęp do informacji, jak Biuletyn Informacji Publicznej. Ponadto zabezpieczeniem SSL powinny być objęte skrzynki podawcze, a także systemy, których zadanie polega na obsłudze klientów i interesantów.
Jeśli prowadzimy serwisy internetowe, które funkcjonują głównie po to, by przetwarzać i udostępniać dane pacjentów związane z ich historią choroby, wówczas posiadanie certyfikatu SSL również jest rzeczą pierwszej wagi.
Zabezpieczone powinny być także strony uczelni i szkół, serwery z bazą danych, strony pocztowe, jak również serwery, które zapewniają dostęp do plików (SFTP). Ponadto warto również zapewnić ochronę aplikacjom, które umożliwiają wymianę danych na linii użytkownik-serwer, bądź też komunikacji, gdy dochodzi do wymiany informacji w sieci intranet i ekstranet.
W zależności od zastosowania certyfikatów SSL w naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres certyfikatów. Do zabezpieczenia poczty, serwerów itp. możesz sprawdzić naszą ofertę certyfikatów z walidacją DV. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz zabezpieczyć swój serwis lub sklep sprawdź ofertę certyfikatów z walidacją OV, gdzie w szczegółach certyfikatu są widoczne dane firmowe co przekłada się na zwiększone zaufanie ze strony potencjalnych klientów. Prowadzisz serwis transakcyjny? Koniecznie sprawdź naszą ofertę certyfikatów z walidacją EV, gdzie rozszerzony zakres walidacji i pełne dane firmowe widoczne w certyfikacie SSL gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa a także zaufania ze strony odwiedzających Twój serwis.

Masz pytania związane z wyborem certyfikatu SSL? Skontaktuj się z naszym działem sprzedaży.

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?