Czy moja strona potrzebuje certyfikatu SSL?

Czy potrzebuję certyfikatu SSL dla mojej witryny?

Prawdopodobnie słyszałeś o szyfrowaniu 128/256-bitowym lub widziałeś zielony pasek adresu certyfikatu EV SSL (sprawdź naszą ofertę: certyfikaty SSL EV) i zastanawiasz się: „Czy mojej witrynie WWW potrzebny jest certyfikat SSL?” Większość kupujących online jest bardzo ostrożna i chce mieć pewność, że udostępniane przez nich informacje są bezpieczne. Użycie certyfikatu SSL zapewnia dwa bardzo ważne aspekty:

– Szyfrowanie poufnych danych, takich jak numery kart kredytowych i informacje osobiste.
– Daje pewność, że odwiedzana witryna jest godna zaufania (proces uzyskiwania certyfikatu SSL nie może tego zagwarantować w 100%, ale może to być bardziej prawdopodobne, co jest powodem, dla którego odwiedzający mają takie postrzeganie).

Są to bardzo ważne korzyści i choć nie wszystkie witryny wymagają certyfikatu EV SSL, ważne jest, aby niektóre typy witryn korzystały z certyfikatu SSL gwarantującego wysoki poziom bezpieczeństwa. Aby dowiedzieć się, czy potrzebujesz certyfikatu SSL dla swojej witryny, odpowiedz na te pytania:

Czy moja witryna jest witryną e-commerce, która gromadzi informacje o karcie kredytowej?
Dla większości witryn e-commerce konieczność posiadania certyfikatu SSL jest niezbędna. Jako sprzedawca online, Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że informacje zebrane od klientów są chronione. Odpowiednia ochrona to gwarancja dla Ciebie i Twoich klientów. Dbając o to, aby nikt nie przechwycił i nie wykorzystał informacji przesyłanych przez Twoich klientów.
Twoi klienci dostarczają bardzo ważnych i osobistych informacji, które umożliwiają dostęp do ciężko zarobionych pieniędzy. Jeśli złodziej tożsamości uzyskuje dostęp do informacji o karcie kredytowej klienta, ponieważ nie zastosowałeś (-aś) niezbędnych środków ostrożności, może to być dla Ciebie i Twoich klientów zgubne. Twoi klienci muszą wiedzieć, że cenisz ich bezpieczeństwo i prywatność oraz poważnie podchodzisz do ochrony przesyłanych informacji. Coraz większa liczba klientów staje się świadomymi klientami ecommerce i nie będzie dokonywać transakcji na stronach bez zainstalowanego certyfikatu SSL.
Jeśli zaakceptujesz informacje o karcie kredytowej i przechowujesz je w bazie danych, aby móc je przetworzyć za pomocą maszyny POS offline lub pobierasz je na stronie internetowej swojego sklepu, to na pewno potrzebujesz certyfikatu SSL, aby zabezpieczyć dane karty kredytowej w momencie ich przekazania.

Czy używam procesora płatności innej firmy?
Jeśli Twoja witryna e-commerce przekierowuje odwiedzających do procesora płatniczego innej firmy (np. PayPal), celem wprowadzenia informacji o karcie kredytowej, to nie potrzebujesz certyfikatu SSL „z górnej półki”, ponieważ Twoja witryna nie przechowuje informacji o karcie kredytowej. Upewnij się, że jednak nikt nie przekazuje szczegółów karty kredytowej, gdy pasek adresu nadal wyświetla nazwę Twojej domeny. Zauważ, że w systemie PayPal można zaakceptować informacje o karcie kredytowej w witrynie lub przekazać odwiedzających do witryny PayPal. Jeśli akceptujesz informacje o karcie kredytowej w Twojej witrynie, potrzebujesz certyfikatu SSL gwarantującego wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy mam formularz logowania?
Jeśli użytkownicy wpisują nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się do witryny bez certyfikatu SSL, osoba atakująca może przechwycić nazwę użytkownika i hasło przesyłane czystym tekstem. Przechwycenie takich informacji pozwoli atakującemu na podszycie się pod osobę, której dane zostały przejęte. Dodatkowo jeśli dane hasło użytkownika jest używane w wielu serwisach niesie to za sobą ryzyko użycia tych danych w innych serwsach (w tym również w serwisach transakcyjnych np. konto bankowe). Jeśli pozwolisz, aby odwiedzający wpisywali login oraz hasło, musisz wziąć odpowiedzialność za ochronę tych informacji, nawet jeśli bezpieczeństwo Twojej witryny nie jest krytyczne.
Prawdą jest, że większość formularzy logowania nie korzysta obecnie z protokołu SSL. Oznacza to, że większość formularzy logowania nie jest odpowiednio chroniona. Dzięki dostępności tanich certyfikatów SSL (sprawdź naszą ofertę: certyfikaty SSL DV) warto zabezpieczyć formularze logowania. Jeśli chcesz zrezygnować z certyfikatu SSL bez obawy o zabezpieczenie informacji logowania, możesz również użyć OpenID, Facebook Connect lub innej technologii, która umożliwia użytkownikom zalogowanie się w innej witrynie i powrót do witryny. Wraz z najnowszymi wersjami przeglądarek stosowanie certyfikatów SSL będzie bezwzględnie wymagane (sprawdź: Ostrzeżenia w Chrome odnośnie braku certyfikatu SSL)

Czy potrzebny jest mój własny certyfikat SSL lub czy mogę używać współdzielonego certyfikatu SSL?
Wielu dostawców usług hostingowych udostępnia współdzielony certyfikat SSL, który można używać zamiast własnego certyfikatu SSL. Dopóki nie spowoduje to żadnych błędów w witrynie, będzie to również dobre rozwiązanie przy zabezpieczaniu informacji logowania lub innych poufnych informacji. Jednakże udostępniony certyfikat SSL nie zapewnia wystarczającej gwarancji dla użytkowników, ponieważ nie zawiera nazwy organizacji lub witryny dla której ten certyfikat SSL został wygenerowany co może spowodwać wyświetlenie informacji o niezaufanym certyfikacie SSL.
Krótko mówiąc, jeśli Twoja strona to zbiór zdjęć Twojej rybki lub jest to mały blog i nie wymaga od użytkowników logowania, prawdopodobnie nie potrzebujesz osobnego certyfikatu SSL lub możesz skorzystać z tanich rozwiązań (sprawdź naszą ofertę: certyfikaty SSL DV). Jeśli masz formularz logowania lub wysyłasz lub otrzymujesz prywatne informacje o kliencie, potrzebujesz SSL (sprawdź naszą ofertę: certyfikaty SSL OV) . Jeśli prowadzisz witrynę e-commerce, w której ludzie udostępniają Ci informacje o karcie kredytowej bezpośrednio w witrynie, posiadanie certyfikatu SSL jest niezbędne. Dla jeszcze większego zaufania wskazane jest posiadanie certyfikatu SSL EV – z zielonym paskiem (sprawdź naszą ofertę: certyfikaty SSL EV)

Gdzie mogę kupić certyfikat SSL?
Doskonale! Teraz jesteś pewien, że potrzebujesz certyfikatu SSL dla swojego handlu elektronicznego lub innego typu witryny. Jeśli nie wiesz jaki certyfikat SSL będzie odpowiedni dla Twojej działalności skontaktuj się z naszym działem sprzedaży: https://www.hexssl.pl/kontakt/ uzyskasz wszelką niezbędną pomoc w wyborze właściwego rozwiązania.

Możesz też samodzielnie sprawdzić naszą ofertę: Najtańsze certyfikaty SSL

Sprawdź też:
Certyfikaty SSL DV
Certyfikaty SSL OV
Certyfikaty SSL EV (zielony pasek)

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?