Jak pogodzić jeden certyfikat SSL z dużą ilością domen i subdomen?

Jeden certyfikat SSL wystarczy, aby ochronić wiele domen i subdomen. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla sprzedawców prowadzących w sieci wiele e-sklepów, w których poszczególne grupy produktowe posiadają osobne domeny. Jak w oszczędny, kompleksowy i wygodny sposób zabezpieczyć wszystkie posiadane strony oraz ich podstrony?

Czy da się jednocześnie szyfrować dane na kilku stronach?

W celu osiągnięcia jak najlepszych pozycji w wynikach wyszukiwania Google, e-sprzedawcom zalecane jest tworzenie sklepów niezależnych, z ofertami produktowymi opracowanymi dla określonych branż. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, powinny one działać pod domenami dedykowanymi tematycznie. Inwestycja w nawet kilka osobnych sklepów może bardzo szybko się zwrócić, za sprawą zwiększonego ruchu oraz wzrostu liczby klientów. Uruchomienie kilku indywidualnych e-sklepów nie musi jednak oznaczać dodatkowych wydatków na kolejne certyfikaty SSL. Poszczególne dane można skutecznie szyfrować nawet na bardzo wielu domenach i subdomenach. Wystarczy jeden certyfikat Multi-Domain Wildcard SSL, łączący w sobie cechy wariantów Wildcard oraz Multi-Domain. Narzędzie to pozwala na skuteczne zabezpieczenie danych umieszczanych na wielu stronach www oraz praktycznie nieskończonej ilości należących do nich podstron.

Czy jeden certyfikat wystarczy?

Dysponowanie zaledwie jednym certyfikatem SSL w żadnym stopniu nie obniża poziomu bezpieczeństwa prowadzonych stron. Liczba domen obsługiwanych przez jeden certyfikat SSL to liczba domen głównych – dla każdej z nich istnieje możliwość zabezpieczenia subdomen w nieskończonej ilości. Multi-Domain Wildcard jest w stanie skutecznie ochronić poufne dane, a także wpłynąć na budowę zaufania użytkowników oraz potwierdzić skuteczność marki. Certyfikowanie wszystkich domen i subdomen pozwala jednocześnie na osiąganie znacznie lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania Google oraz gwarantuje wszystkim użytkownikom pełne wsparcie przeglądarek. Aby zamówić taki certyfikat SSL, wystarczy nawiązać współpracę z dostawcą usługi i wybrać odpowiedni dla swoich wymagań poziom walidacji. Dla mocno rozbudowanych sklepów internetowych, najlepszym rozwiązaniem jest certyfikat SSL o sposobie walidacji na poziomie wyższym, niż standardowy. Poza znaczącym zwiększeniem wiarygodności domeny, stanowi on również gwarant autentyczności właściciela strony. Wpływa to bezpośrednio na odczucia klientów podczas obcowania ze sklepem, nie wzbudzając żadnych zastrzeżeń oraz zachęcając ich do sfinalizowania transakcji. Obsługa wielu domen zwykle wybierana jest w procesie konfiguracji.

Dlaczego warto wybrać wariant Multi-Domain Wildcard SSL?

Certyfikat Multi-Domain Wildcard SSL to rozwiązanie kompleksowe. Łączy w sobie możliwość zabezpieczenia praktycznie nieograniczonej liczby adresów domenowych oraz ich subdomen za pomocą jednego protokołu. Zamówienie produktu tego typu jest bardzo łatwe, a zarządzanie nim nie sprawia żadnych trudności. Właściciel wielu stron może też w ten sposób znacząco zaoszczędzić, ponieważ nie musi inwestować w kilka osobnych certyfikatów SSL dla wszystkich posiadanych adresów oraz nadwyrężać budżetu. W przypadku rozwiązania standardowego, konieczne jest dysponowanie większą ilością produktów, a tym samym – opłacanie ich przy każdym odnowieniu. Wybierając jeden certyfikat Multi-Domain Wildcard SSL, zaoszczędzić można nawet kilkadziesiąt proc. na samym zabezpieczeniu danych. Jednocześnie zachowywany jest dokładnie taki sam poziom walidacji oraz pełna gwarancja ochrony.

Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL Wildcard oraz certyfikatów SSL Multi-Domain

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?