Ostrzeżenia w Chrome odnośnie braku certyfikatu SSL

Już wkrótce, bo na przełomie września/października 2017 użytkownicy przeglądarki Chrome od wersji 62, będą oglądać ostrzeżenia w przypadku wizyty w serwisie WWW bez ważnego certyfikatu SSL.
Google poprzez Google Search Console rozsyła do właścicieli witryn zarejestrowanych w GSC informacje dotyczące braku ważnego certyfikatu SSL.

Google rozsyła informacje do właścicieli serwisów WWW o braku certyfikatu SSL.

Zgodnie z zapowiedzią serwisy bez certyfikatu SSL będą oznaczane jako potencjalnie niebezpieczne co w większości przypadków może powodować odstraszenie odwiedzających. Z informacji przekazanych przez Google wynika, że na początek będzie to dotyczyło wszystkich elementów, które będą wymagały wprowadzenia przez odwiedzającego określonych informacji np. poprzez formularze. W przyszłości wszystkie strony niezależenie od tego czy posiadają formularze czy też nie, bez ważnego certyfikatu SSL bedą oznaczane jako potencjalnie niebezpieczne.

Dlatego już dziś warto pomyśleć nad zakupem i instalacją certyfikatu SSL. Sprawdź naszą ofertę na najtańszy certyfikat SSL już od 4,50$ za rok (przy zamówieniu certyfikatu SSL na 3 lata): Comodo PositiveSSL

 

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?