Podsumowanie miesiąca cyberbezpieczeństwa 2018

Jak już informowaliśmy na początku października 2018, październik został wybrany miesiącem cyberbezpieczeństwa (zobacz: Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa). W związku z tym, w ciągu miesiąca odbyło się wiele konferencji, spotkań a także powstało wiele artykułów związanych z cyberbezpieczeństwem. Również my, poprzez artykuły publikowane na naszym blogu staraliśmy się przybliżyć określone zagadnienia, którym był poświęcony każdy z tygodni października. Przypomnijmy zatem jak wyglądały poszczególne tygodnie:

  • I Tydzień – Cyberhigiena, omówienie podstawowych działań oraz zachowań, które wpływają na wzrost cyberbezpieczeństwa każdego z nas (np. systematyczna zmiana hasła i aktualizacje oprogramowania),
  • II Tydzień – Edukacja dla cyberbezpieczeństwa – tydzień poświęcony temu w jak przekazywać wiedzę w zakresie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z internetu? Jak kształcić specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii?
  • III Tydzień – Cyber SCAMS, czyli jak nie paść ofiarą oszustów w sieci (organizowane przez Europol)
  • IV Tydzień – Nowoczesne technologie – takie jak sztuczna inteligencja (AI), czy Internet Rzeczy (IoT) oraz związane z nimi wyzwania, a także problematyka tzw. fake news.

W ramach każdego z tygodni publikowaliśmy po 2-3 artykuły dotyczące powyższych zagadnień. Lista opublikowanych artykułów, zamieszczamy poniżej:

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?