Rebrand Comodo CA na Sectigo – co muszę wiedzieć?

Jak informowaliśmy wcześniej (zobacz: Comodo CA zmienia nazwę na SECTIGO) Comodo CA z dniem 1.11.2018 zmieniło nazwę na Sectigo. Zmiana jest związana z tym, że marka Comodo CA zajmująca się certyfikatami SSL została przejęta, jesienią 2017, przez Francisco Partners. Podmiot ten, pod marką Comodo CA, nadal działał na tych samych rynkach, uczestniczył w tych samych rozwiązaniach oraz pomagał tym samym nabywcom, co Grupa Comodo. Decyzja o zmianie marki została podjęta, aby uniknąć zamieszania, a także pomóc realizować misję, w zakresie ochrony organizacji/firm każdej wielkości oraz dostarczać zabezpieczenia najwyższej jakości.

Co ulega zmianie?
Choć na pierwszy rzut oka może to wyglądać na zwykłą zmianę nazwy i loga, zmiany są znacznie większe niż tylko zmiana wizualizacji graficznej. Oto krótkie podsumowanie wszystkiego, co nowe:

 • Nowa nazwa firmy: Comodo CA zmieniło nazwę i od 1.11.2018 jego oficjalna nazwa to Sectigo – zmiana podyktowana jest m.in. tym aby wyraźnie odróżnić nową firmę od poprzedników i zapobiec nieporozumieniom.
 • Nowe logo: logo firmy zostało zaktualizowane. Od 1.11.2018 nowe logo powinno być wyświetlane z hasłem „Dawniej Comodo CA – Formerly Comodo SA”. Poniżej przedstawiamy nową identyfikację graficzną:
  Marki Sectigo

 

 • Nowa marka: marka została zaktualizowana, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa w Internecie. Utworzono również nowe logo linii produktów dla EnterpriseSSL, InstantSSL i PositiveSSL.

  Sectigo nowy brand

 • Nowe TrustLogo: zaktualizowano Sectigo TrustLogo, którego klienci otrzymają po wydaniu certyfikatu SSL. Poniżej nowy schemat graficzny:
  Sectigo TrustLogo
 • Nowy zespół zarządzający: Znaczna część zespołu, w tym kierownictwo wyższego szczebla, jest nowa od momentu wydzielenia z Grupy Comodo, co powoduje ciągły przepływ innowacji i ulepszeń. Aktualnie Sectigo zatrudnia najlepszych w branży od firm takich jak Entrust, Symantec, Venafi i innych.
 • Udoskonalone procesy: nowy zespół kierowniczy ściśle poświęcił się ulepszaniu wszystkich aspektów działalności, w tym praktyk i systemów, nawigacji i komunikacji, aby zapewnić najwyższe standardy obsługi oraz dostarczanych rozwiązań.
 • Nowa siedziba główna: od lipca 2018 r. nowa siedziba przeniosła się z Clifton do Roseland w stanie New Jersey. Konieczna była rozbudowa w celu uwzględnienia rosnącego portfolio ofert bezpieczeństwa sieci i Internetu Rzeczy (IoT).
  Comodo HQ

Najczęściej zadawane pytania związane z rebrandem(FAQ):

 1. Jeśli mam produkty Comodo czy muszę dokonywać jakiekolwiek zmiany?
  Nie. Nie musisz wprowadzać zmian w istniejących rozwiązaniach.

 2. Czy muszę ponownie zainstalować swój certyfikat po zmianie marki?
  Nie. Żadna zmiana w tym zakresie nie jest konieczna. Twój certyfikat SSL w dalszym ciągu będzie ważny do jego daty wygaśnięcia. Nie wpłynie to też na działanie przeglądarek np. w postaci wyświetlania ostrzeżeń.
 3. Czy zmieni się poziom pomocy technicznej?
  Nie. Otrzymasz taki sam poziom wsparcia i usług, jaki do otrzymujesz do chwili obecnej.
 4. Czy ceny produktów ulegną zmianie?
  W wyniku rebrandu, ceny nie ulegną zmiany. Oczywiście zmiany mogą dochodzić w wyniku znacznych zmian na rynku walut.

 5. Co się stanie ze stronami ssl.comodo.com oraz www.comodoca.com?
  W okresie przejściowym te dwie witryny będą nadal dostępne, z uwagi na umożliwienie klientom przyzwyczajenie się do zmiany. Jednak po zakończeniu rebrandingu obie strony będą stopniowo wycofywane z użycia. Aktualny serwis to www.sectigo.com.

 6. Co się stanie z głównymi certyfikatami (root) Comodo CA?
  Certyfikaty root Comodo Authority pozostaną zaufane. Wszystkie nowo wydane certyfikaty będą nadal zawierać certyfikaty główne Comodo do momentu ustanowienia nowej marki.

 7. Czy Comodo będzie się nadal wyświetlać jako CA w przeglądarkach internetowych?
  Tak. Comodo będzie nadal wyświetlany jako Urząd Certyfikacji w przeglądarkach do czasu zakończenia rebrandingu.

Pełna informacja prasowa o rebrandingu (ang.): https://sectigo.com/newsroom/comodo-ca-rebrands-as-sectigo

W przypadku ewentualnych pytań związanych z powyższą zmianą, zapraszamy do kontaktu z nami: https://www.hexssl.pl/kontakt

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?