Sectigo PositiveSSL DV czy Sectigo InstantSSL OV? Który certyfikat ssl wybrać?

Sectigo

Wybierając certyfikat, zastanawiamy się nad najkorzystniejszym rozwiązaniem dla swojej strony internetowej. Interesuje nas cena a także gwarancja i odpowiedzialność wystawcy. Certyfikaty SSL są niezaprzeczalnie korzystne i w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebne nie tylko jeżeli chodzi o sklepy internetowe, banki czy serwisy transakcyjne, dzisiaj już każdy powinien mieć działający certyfikat SSL na swojej stronie internetowej. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat i nie wiemy, który certyfikat byłby dla nas najkorzystniejszy.


Certyfikat Sectigo Positive SSL vs certyfikat Sectigo InstantSSL OV – co je łączy?
Oba te certyfikaty można zainstalować bez potrzeby wybierania specjalnej przeglądarki internetowej, ponieważ działają zarówno na Chrome, jak i na Mozilli. Nie wymagają żadnych dodatkowych instalacji na urządzeniach klientów. Działają one prawidłowo również na każdego rodzaju serwerach na całym świecie, ponadto oba te certyfikaty mają równą siłę szyfrowania – do 256 – bit. Oznacza to, że obsługują wszystkie przeglądarki. Nie mają zielonego paska EV i nie posiadają Server Gated Cryptography. Oczywiście oba certyfikaty są równie bezpieczne i dają pewność w użytkowaniu. Nie są niestety kompatybilne ze starszymi urządzeniami mobilnymi oraz ich zakres sięga tylko jednej nazwy domenowej. Obsługują domeny IDN.

Różnice w certyfikatach Sectigo Positive SSL i Sectigo InstantSSL OV
Pierwszą i podstawową różnicą w obu tych certyfikatach jest czas wydania takiego certyfikatu. Certyfikat Positive SSL zostanie wydany nawet po jednej godzinie, a Instant OV już po 1-3 dniach roboczych. Z racji tego, że certyfikat Instant OV jest bardziej rozbudowany, wystawcy certyfikatów zazwyczaj dają o wiele większą gwarancję w razie niedotrzymania przez wystawcę warunków umów albo niepoprawne zainstalowanie niniejszego certyfikatu – nawet pięciokrotnie większą gwarancję w porównaniu do certyfikatu Positive SSL! InstantSSL OV posiada dynamiczne logo uwierzytelniające, dzięki czemu klient korzystający ze strony internetowej ma potwierdzenie, że może bezpiecznie zostawić na tej stronie internetowej swoje dane bez strachu, że zostaną one przejęte przez cyberprzestępcę. Kolejną znaczną różnicą w tych dwóch certyfikatach PositiveSSL i InstantSSL OV jest procedura uwierzytelnienia właściciela domeny. Certyfikat PositiveSSL uwierzytelnia się automatycznie przez adres e – mail (bez potrzeby przesyłania jakichkolwiek dokumentów), natomiast aby uwierzytelnić certyfikat Instant OV należy przesłać wystawcy certyfikatu wszelkie dokumenty dotyczące właściciela strony internetowej.

Sectigo (dawniej Comodo CA)
Zarówno Certyfikat PositiveSSL, jak i InstantSSL OV są wydawane przez firmę Sectigo (dawną firmę Comodo CA). Sectigo zajmuje się przeciwdziałaniem cyberprzestępczości, jak i rozpowszechnianiem bezpieczeństwa w sieci, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, którym wystawia potrzebne certyfikaty SSL. Warto zaufać tej firmie, ponieważ jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku. Dodatkowo Sectigo ma niezwykle duże doświadczenie w tym co robi.

Który certyfikat zatem będzie lepszy?
To już zależy od właściciela strony internetowej, który certyfikat będzie wolał wybrać. Dzisiaj polscy przedsiębiorcy prześcigają się w coraz lepszych rozwiązaniach z korzyścią dla klienta, ponieważ wszystkie certyfikaty są coraz bardziej dostępne dla właścicieli stron internetowych. Należy pamiętać, że Polacy są coraz bardziej uświadomieni jeśli chodzi o certyfikaty, dlatego dla dobra własnej firmy lepiej się w taki certyfikat zaopatrzyć.

Sprawdź naszą ofertę na certyfikat SSL Sectigo PositiveSSL DV

Sprawdź naszą ofertę na certyfikat SSL Sectigo InstantSSL OV

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?