Ważna zmiana w weryfikacji certyfikatów SSL wildcard

SSL info

Z dniem 15 listopada 2021 zgodnie zaleceniami CA/B Forum wchodzą, w życie, dwie zasadnicze zmiany w weryfikacji(walidacji) certyfikatów SSL w oparciu o metodę weryfikacji poprzez plik.

  1. Brak możliwości weryfikacji właśności domeny dla certyfikatów wildcard (*.domena.pl) poprzez weryfikację metodą poprzez plik: umieszczenie pliku w określonej lokalizacji dostępnej poprzez http/https.
  2. Brak możliwości weryfikacji własności subdomeny w oparciu o walidację głównej domeny poprzez weryfikację metodą poprzez plik: umieszczenie pliku w określonej lokalizacji dostępnej poprzez http/https.

Zmiana została stworzona w odpowiedzi na obawy, że sprawdzanie poprawności kontroli opartej na hoście nie jest wystarczająco silnym sposobem wykazania, że ​​ktoś ma kontrolę nad całą przestrzenią nazw domeny. Ostatecznie ta zmiana poprawia bezpieczeństwo subdomen, a tym samym ogólnie użytkowników sieci.

W związku powyższym metoda walidacji poprzez plik z dniem 15 listopada 2021 nie będzie dostępna dla certyfikatów wildcard. Poniżej zamieszczamy tabelę jak zmieniają się zasady weryfikacji dla poszczególnych kombinacji domen

metody walidacji SSL

W przypadku dodatkowych pytań, związanych z powyższą zmianą zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży: Kontakt

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?