Weryfikacja i dokumenty dla certyfikatów Certum Commercial SSL (oraz dla opcji MultiDomain i Wildcard)

Tożsamość nabywcy certyfikatu Commercial SSL jest weryfikowana zgodnie ze standardem Baseline Requirements for the Issuance and Management of Publicly-Trusted Certificates.

Certyfikaty Commercial SSL wraz z jego dostępnymi opcjami MultiDomain/Wildcard wydawane są automatycznie po potwierdzeniu przez Subskrybenta kontroli nad certyfikowaną domeną oraz certyfikowanym adresem e-mail (jeżeli zawarty jest w certyfikacie). W celu przeprowadzenia weryfikacji domeny należy wybrać JEDNĄ z TRZECH dostępnych metod weryfikacji:

  • weryfikacja dostępu do domeny poprzez adres e-mail – przez potwierdzenie linka weryfikacyjnego, który wysyłany będzie przez Certum na jeden z wybranych adresów administratorskich w domenie (admin@twojadomena.pl, administrator@twojadomena.pl, webmaster@twojadomena.pl, postmaster@twojadomena.pl, hostmaster@twojadomena.pl), lub
  • weryfikacja dostępu do domeny przez umieszczenie na serwerze pliku „html”, którego nazwę i treść otrzymacie Państwo od Certum, lub
  • weryfikacja dostępu do domeny przez stworzenie odpowiedniego rekordu TXT w zasobach DNS, którego treść otrzymacie Państwo od Certum.

W przypadku każdej z powyższych metod, Certum wyśle wiadomość zawierającą dane niezbędne do przeprowadzenia weryfikacji i specjalny link aktywacyjny, którego należy użyć po zastosowaniu wymaganych zmian w certyfikowanej domenie. Wówczas domena powinna zostać automatycznie sprawdzona, o czym zawiadomi stosowny komunikat.

Weryfikacja dostępu do adresu e-mail – należy kliknąć w wysłany przez Certum link weryfikacyjny (jeśli adres jest zawarty w certyfikacie).

WYNIKIEM POZYTYWNEJ WERYFIKACJI BĘDZIE AUTOMATYCZNE WYDANIE CERTYFIKATU

W uzasadnionych przypadkach, zespół Certum może poprosić o dosłanie dodatkowych dokumentów niezbędnych do prawidłowej weryfikacji.

Last Update: 25 stycznia 2019  

25 stycznia 2019 756  Certum  
Total 0 Votes:
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?

UDOSTĘPNIJ

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?