Zagadnienia Techniczne

Generowanie CSR w panelu cPanel

Aby wygenerować CSR (ang. Certificate Signing Request – Żądanie Podpisania Certyfikatu) w panelu DirectAdmin wystarczy wykonać poniższe kroki. Logujemy się do swojego panelu cPanel a następnie przechodzimy do sekcji Zabezpieczenia i wybieramy SSL/TLS W kolejnym kroku musimy zdecydować jakiej długości klucz prywatny generujemy oraz z jakiej technologii generowania klucza będziemy korzystać. W przypadku generowania metodą […]

Jak sprawdzić rekord CAA?

W każdym momencie możemy „odpytać” serwer DNS dowolnej domeny czy wpisy DNS sprawdzanej domeny zawierają rekordy CAA. W zależności od dodanych wpisów możemy otrzymać różne wartości. Do tego celu użyjemy polecenia dig.

Apache: Przekierowanie z http na https

Aby w najprostszy i najszybszy sposób wykonać przekierowanie ruchu ze standardowego http:// na https:// wystarczy dokonać wpisu w pliku .htaccess. Jeśli nie mamy takiego pliku należy go stworzyć i umieścić w katalogu public_html lub w każdym innym (w zależności od ustawień dostawcy hostingu), który odpowiada za wyświetlanie niezaszyfrowanej zawartości.

Co to jest CSR? Generowanie pliku CSR

CSR (ang. Certificate Signing Request), czyli Żądanie Podpisania Certyfikatu jest plikiem na podstawie, którego wystawiany jest certyfikat SSL. W większości przypadków plik CSR można wygenerować samodzielnie w panelu serwera. Jeśli nie mamy takiej możliwości powinniśmy się skontaktować z obsługą serwera, aby taki plik został dla nas wygenerowany.

Jak sprawdzić w przeglądarce certyfikat SSL?

Z poziomu każdej przeglądarki internetowej możemy sprawdzić certyfikat SSL strony, która aktualnie jest wyświetlona w naszej przeglądarce. Dzięki możliwości sprawdzenia właściwości certyfikatu SSL możemy sprawdzić dla kogo został ten certyfikat wygenerowany, datę jego ważności oraz jeśli jest to certyfikat OV lub EV dokładniejsze informacje na temat firmy. Dodatkowo możemy sprawdzić kto jest wystawcą sprawdzanego certyfikatu […]

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?