Generowanie CSR w panelu cPanel

Aby wygenerować CSR (ang. Certificate Signing Request – Żądanie Podpisania Certyfikatu) w panelu DirectAdmin wystarczy wykonać poniższe kroki.

Logujemy się do swojego panelu cPanel a następnie przechodzimy do sekcji Zabezpieczenia i wybieramy SSL/TLS

CSR cpanel

W kolejnym kroku musimy zdecydować jakiej długości klucz prywatny generujemy oraz z jakiej technologii generowania klucza będziemy korzystać. W przypadku generowania metodą RSA mamy do wyboru długość 2048 bitów oraz 4096. Domyślnie wybrana jest opcja 2048.

CSR cpanel

Obecnie jest to najkrótszy klucz prywatny jaki jest obsługiwany. W wielu systemach wymagane jest jednak posiadanie dłuższego klucza. W starszych może się okazać, że klucz 4096 bitów nie będzie obsługiwany. We wszystkich nowych systemach nie powinno być problemów z wykorzystaniem dłuższego klucza. Możemy wybrać też metodę ECDSA co z kolei przydaje się przy generowaniu certyfikatu metodą ECC. W naszym przykładzie wybieramy opcję 4096 bitów RSA. Taką opcję zaznaczamy i klikamy zapisz.

CSR cpanel

W kolejny etapie przechodzimy do sekcji generowania CSR

CSR cpanel

Uzupełniamy formularz jak w przykładzie uzupełniając swoimi danymi

CSR cpanel

Pola z * są obowiązkowe. Zalecane jest nieużywanie polskich znaków (np. ą, ę, ż, ź itp.). W przypadku braku firmy podajemy swoje imię i nazwisko. Po uzupełnieniu, klikamy Generuj.

Jeśli wszystkie pola zostały uzupełnione, otrzymamy informację o wygenerowaniu CSR oraz klucza prywatnego.

CSR cpanel

CSR należy skopiować wraz z sekcjami

—–BEGIN CERTIFICATE REQUEST—–
—–END CERTIFICATE REQUEST—–

CSR cpanel

Tak wygenerowany plik wprowadzamy w procesie zamówienia i generowania certyfikatu SSL. Należy pamiętać, że wraz z plikiem CSR zostanie wygenerowany również klucz prywatny (ang. private key). Klucz prywatny należy zachować – będzie on niezbędny przy instalowaniu certyfikatu SSL – i nie należy go udostępniać osobom trzecim. Klucz prywatny uzyskamy poniżej okna z wygenerowanym CSR.

CSR cpanel

Klucz prywatny należy skopiować razem z sekcjami

—–BEGIN RSA PRIVATE KEY—–
—–END RSA PRIVATE KEY—–

Tym samym zarówno CSR oraz klucz prywatny zostały wygenerowane. Pamiętaj, aby nie udostępniać swojego klucza prywatnego. Więcej na temat ogólnego procesu generowania CSR znajdziesz w naszym opisie: https://www.hexssl.pl/baza-wiedzy/zagadnienia-techniczne/co-to-jest-csr-generowanie-pliku-csr/

Last Update: 9 czerwca 2021  

9 czerwca 2021 133  Zagadnienia Techniczne  
Total 0 Votes:
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?

UDOSTĘPNIJ

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?