Na jakich stronach www certyfikaty SSL są niezbędne?

Zważywszy na to, że zasadniczym celem certyfikatów SSL jest chronić i zapewniać bezpieczeństwo połączenia, postanowiliśmy przyjrzeć się, jakie strony powinny zadbać o posiadanie takiego certyfikatu. Nie trzeba oczywiście wyjaśniać, że najlepiej byłoby, gdyby każda strona posiadała taki certyfikat, bowiem bezpieczeństwo połączenia jest w interesie każdego użytkownika i administratora, ale istnieje pewna grupa stron, które ze względu na przechowywane na nich dane powinny zostać objęte certyfikatem SSL bezwarunkowo.

Certyfikaty SSL są w zasadzie konieczne na każdej witrynie przedsiębiorstw czy firm, zwłaszcza tych, które oferują usługi/przedmioty. Jeżeli witryna nie korzysta z żadnego certyfikatu SSL, wszelkie informacje podawane przez klientów, takie jak na przykład imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania i numer telefonu, przesyłane są do serwera przez otwartą sieć, stając się tym samym łatwym celem dla osób, które zainteresowane są przechwytywaniem takich informacji. W praktyce korzystanie z certyfikatów SSL jest nie tylko korzyścią dla klienta, ale i dla przedsiębiorstwa – strony opatrzone nim budzą o wiele większe zaufanie wśród potencjalnych klientów, którzy zamierzają korzystać z usług danej strony. Faktem jest, że w dzisiejszych czasach coraz więcej użytkowników zwraca uwagę na to, czy strona posiada certyfikat SSL, i często jest to decydujący czynnik, czy skorzystają oni z usługi, czy też nie.

Podobnie ma się sprawa ze wszelkimi stronami, których właścicielom zależy na tym, aby użytkownicy się na nich rejestrowali. Będą to zatem wszelkie portale internetowe, fora, czy też strony, które liczą na pozyskanie stałych użytkowników. W takich przypadkach rozmaite formularze, w których oczekuje się podania danych zwykłych, stają się narażone na przechwycenie. Nawet strony, które nie oczekują od użytkowników zakładania kont, a jedynie oferują formularz kontaktowy, na przykład blogi, na których znajdują się formularze kontaktowe dla osób chcących podjąć współpracę, powinny zostać opatrzone certyfikatem SSL, bo w takim formularzu wciąż podawane są dane, które mogą zostać przechwycone. Certyfikaty SSL staja się zatem koniecznością, aby wzbudzić wśród użytkowników zaufanie.

Należy pamiętać o tym, że nie tylko dane zwykłe są narażone na przechwycenie. Oferując użytkownikom strony możliwość prywatnej korespondencji, w przypadku braku certyfikatu SSL, narażamy również ich dane wrażliwe, których użytkownicy niekoniecznie chcą udostępniać przypadkowym osobom. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników i w celu działania zgodnie z rozporządzenie w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych, w dzisiejszych czasach posiadanie certyfikatu SSL jest koniecznością. Szczególnie, że w przypadku prowadzenia prostych stron najtańszy certyfikat SSL możesz uzyskać już 18,53 zł netto za rok: Sprawdź Comodo PositiveSSL.

Dziś nawet monopolista na rynku wyszukiwarek internetowych i twórca najpopularniejszej przeglądarki internetowej Chrome, jak się okazuje, certyfikat SSL uważa w zasadzie za standard. Od kilku lat Google propaguje politykę określaną jako „HTTPS everywhere”, której celem ma być bezpieczny Internet. Najbardziej wyrazistym krokiem tej polityki jest fakt, że od wersji 68 Chrome oznacza strony niezabezpieczone protokołem SSL jako „niezabezpieczona” – sprawdź Chrome 68 wydany i oznacza strony bez certyfikatu SSL jako niezabezpieczone, co znacząco zwiększy świadomość użytkowników o tym, jak ważne jest bezpieczne połączenie, i przyczyni się do spadku zainteresowania stronami, które takiego protokołu nie posiadają. Nie da się zatem ukryć, że posiadanie certyfikatu SSL jest w interesie każdego właściciela strony. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy Twoja strona powinna posiadać certyfikat SSL i zależy Ci przy tym na zwiększeniu bądź utrzymaniu ruchu na stronie, inwestycja w certyfikaty SSL staje się oczywistym wyborem. Jeśli zaś prowadzisz sklep internetowy lub obsługujesz transakcje płatnicze sprawdź naszą ofertę najtańszych certyfikatów SSL EV (z zielonym paskiem). Certyfikat SSL EV możesz zakupić już od 316,12 zł netto za rok. Sprawdź: Comodo PositiveSSL EV. Jeśli masz problem z wyborem właściwego certyfikatu SSL dla swojej strony skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać właściwe rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?