Co to jest certyfikat SSL OV (Organization/Business Validation)?

Certyfikat SSL z walidacją OV to certyfikat SSL z przeznaczeniem do ochrony dla firm oraz organizacji. Certyfikat SSL z grupy OV nie może być wygenerowany dla osoby prywatnej nie prowadzącej działalności gospodarczej.

Otrzymanie certyfikatu SSL OV jest możliwe po przejściu dwu-etapowej a czasami (w zależności od certyfikatu SSL oraz wystawcy) nawet trzy-etapowej weryfikacji. Weryfikacja dla certyfikatu SSL OV odbywa się w następujących etapach:

– weryfikacja własności domeny – w tym przypadku proces przebiega podobnie do etapu generowania certyfikatu SSL DV, ważne jest aby na etapie sprawdzania praw własności domeny wpisy u rejestratora domeny (WHOIS) pokrywały się z danymi firmy. Odstępstwo od tego może zakończyć się odrzuceniem wniosku o wygenerowanie takiego certyfikatu. Szczególną uwagę należy zwrócić na to czy domena nie jest zarejestrowana na osobę prywatną a o certyfikat SSL OV występuje firma.

– weryfikacja firmy oraz danych firmowych – na tym etapie są weryfikowane informacje na temat firmy/organizacji, która występuje o certyfikat SSL. Dane te są sprawdzane w ogólnodostępnych rejestrach typu pkt.pl, kompass, yellopages, panorama firm. Pomocne może być także przesłanie do wystawcy informacji o wpisie firmy np. w CEIDG (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą) lub KRS (spółki prawa handlowego), w wielu sytuacjach ułatwia to i przyspiesza weryfikację. Należy zwrócić uwagę na dane występujące w wyżej wymienionych rejestrach typu pkt, pf czy yp, bo czasami te dane się od siebie różnią i może to stanowić przeszkodę w generowaniu certyfikatu SSL dlatego warto przesłać informacje o dostępności tych danych w CEIDG/KRS. Warto też postarać się o nadania numeru DUNS, który jest szczególnie powszechnie używany za granicą. Na podstawie tego numeru również można w szybki sposób zweryfikować firmę i jej dane. Nadanie tego numeru jest bezpłatne. W większości przypadków pozytywne zweryfikowanie danych firmowych kończy proces weryfikacji ubiegającego się o certyfikat SSL i na zakończenie tego procesu przesyłany jest wygenerowany certyfikat SSL.

– telefon od wystawcy – w niektórych przypadkach może się zdarzyć sytuacja, że wystawca zechce przeprowadzić dodatkową weryfikację poprzez rozmowę telefoniczną z właścicielem/prezesem firmy bądź osobą upoważnioną. Ważne jest żeby, w przypadku gdy rozmowa nie jest możliwa z prezesem/właścicielem firmy, pełnomocnik lub upoważniona osoba widniała w rejestrach firmowych. W innym przypadku weryfikacja może zakończyć się negatywnie i wniosek o certyfikat SSL zostanie odrzucony. Uwaga! W wielu przypadkach rozmowa telefoniczna jest prowadzona poprzez numer firmy znaleziony w ogólnodostępnych rejestrach, dlatego warto zwrócić uwagę czy dane firmowe występujące w różnych rejestrach a w szczególności numer telefonu są aktualne. W innym przypadku może zdarzyć się sytuacja, że w przypadku braku możliwości przeprowadzenia rozmowy, wniosek o certyfikat SSL zostanie odrzucony. Sama rozmowa jest prowadzona w języku angielskim i polega na odpowiedzi na kilka pytań związanych z przesłanym wnioskiem – czy wystąpili Państwo z wnioskiem o wygenerowanie certyfikatu SSL? Jeśli tak to dla jakiej domeny? Jaką działalność Państwo prowadzą? Dodatkowo możemy zostać zapytani o imię i nazwisko. Pomyślnie przeprowadzona rozmowa kończy proces weryfikacji i na zakończenie otrzymujemy potwierdzenie zakończenia weryfikacji a następnie otrzymujemy certyfikat SSL.

Generowanie certyfikatu SSL OV w zależności od dostawcy a także etapów weryfikacji trwa od od 1 do 3 dni roboczych. Gwarancja certyfikatów SSL OV jest wyższa w porównaniu z DV i w zależności od wystawcy i samego certyfikatu SSL wynosi od $10 000 do blisko $1 500 00. Dodatkowo wraz certyfikatem SSL OV właściciel otrzymuje możliwość umieszczenia na swojej stronie WWW symbolu graficznego w postaci pieczęci bezpieczeństwa informującej o ochronie strony WWW certyfikatem SSL. W niektórych przypadkach pieczęć bezpieczeństwa jest dynamiczna – oznacza to, że po „najechaniu” na nią kursorem otrzymamy aktualne informacje na temat firmy, dla której certyfikat SSL został wygenerowany. Dodatkowo sam certyfikat po wyświetleniu jego szczegółów wyświetli informacje na temat firmy/organizacji dla której ten certyfikat SSL został wygenerowany. Jest to też zasadnicza różnica między certyfikatem SSL OV a certyfikatem SSL DV, który takich informacji nie dostarcza.

Sprawdź naszą ofertę certyfikatów SSL OV.

Last Update: 16 września 2018  

16 września 2018 1503  Podstawowe Informacje  
Total 0 Votes:
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?

UDOSTĘPNIJ

Add A Knowledge Base Question !

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?